Korduma kippuvad küsimused

 1. Mis värvi on henna kehamaaling?
  Hennamaaling on TUMEPRUUN. Seda musta maalingut, mida nimetatakse “mustaks hennaks”, mina ei tee.
 2. Mis on “must henna”?
  “Mustaks hennaks” kutsutakse ajutisi kehakaunistusi, mida sageli nii pakutakse lõunapoolsetes turismipiirkondades hennatätoveeringute nime all. “Must henna” ei ole henna, see on kivisöetõrvast tehtud keemiline aine nimetusega parafenüleendiamiin ehk PPD. Seda ainet kasutatakse ka tumedates juuksevärvides ning seda ei tohi mitte kunagi otse nahale kanda. Inimene, kes pakub teile “musta hennat”, sodib teie nahka lihtsalt juuksevärviga! See ei ole ilus, see ei ole ohutu. Selle tagajärjed võivad olla tervisele väga ohtlikud. Eesti keeles saab PPD-“musta henna” kohta täpsemalt lugeda siit. Meie salongid “musta hennat” ei tee ja me ei soovita seda üldse teha.
 3. Kaua hennamaaling nahal kestab?
  Hennamaaling püsib nahal umbes 1-3 nädalat, maalingu kestvus sõltub inimese naha tüübist, hooldamisest ning kohast, kuhu maaling on tehtud.
 4. Kas hennaga saab teha 2-5 aastaseid tätoveeringuid?
  Ei, kindlasti mitte, sest henna on AJUTINE kehamaaling.
 5. Kui vanalt võib lasta hennat teha?
  Hennat võib teha juba algklassi lastele, sest see on ohutu looduslik kehamaaling, mis kulub nahalt maha. Arvestada tuleks aga sellega, et maaling peab nahal korralikult ära kuivama (soovitatavalt vanema järelvalve all).
 6. Kuidas henna kehamaaling kulub?
  Henna kehamaaling kulub vastavalt inimese naha tüübile ning hooldamisele. Kui maaling on sellises kohas, kus toimub hõõrdumine, siis sellelt kohalt võib henna maha kuluda ebaühtlaselt (nt. ranne – käeehted või kell võib hõõruda kehamaalingut heledamaks).
 7. Miks teha endale henna kehamaaling?
  Henna kehamaalinguga saab oma keha kaunistada väga erilisel viisil. Sellega saab teha väga erinevaid kujundeid ka suurematele pindadele (nt. selg) kartmata, et see enam maha ei tule.
 8. Kas hennaga saab ka teksti nahale kirjutada?
  Jah, saab. Henna ainuke piirang on see, et ei saa teha väga peenikest joont (nt. pastaka joone jämedust).
 9. Kus ma tegutsen?
  Tegutsen Tallinnas ja Tartus, täpsema informatsiooni leiate kontakti lehelt.
 10. Kas henna kehamaalinguid on võimalik ka üritustele tellida?
  Jah, henna kehamaalinguid on võimalik ka üritustele tellida (suvepäevad, firmaüritused jne).
 11. Palju henna kehamaaling maksab?
  Hennamaalingu kindlat hinda ei saa määrata enne, kui hennamaalija pole kindlat pilti näinud ega kliendiga suuruse osas kokku leppinud. Umbkaudselt võib öelda, et 10X10cm pilt maksaks 130-250 eek.
 12. Millest hind sõltub?
  Hind sõltub pildi suurusest ja keerukusest.
 13. Kuidas hennamaaling ja päike kokku sobivad?
  Henna joonistatakse nahale ning see imendub naha pealmistesse kihtidesse, sellepärast ka läbi hennamaalingu nahk ei päevitu!! Peale henna kulumist jääb päevitatud koht nahal heledam, mis päevituse kulumisel või juurde päevitamisel hiljem muutub taas ühtlaseks.
 14. Kuhu hennamaalingut saab teha?
  Põhimõtteliselt saab hennamaalinguid peaaegu üle terve keha – kätele, jalgadele, kõhule, õlgadele ja seljale. Kõige paremini ja tumedamalt jääb henna kätel ja jalgadel. õhukese ja niiske nahaga kohad võtavad hennat peale halvemini – näol, kaelal ja vahel ka dekolteepiirkonnas jääb kujutis hele ning kaob kiiresti.

Kommenteerimine on suletud